BURSELE LICEULUI GENESIS

Liceul Teoretic Genesis încurajează performanța și oferă burse elevilor care ating excelența în diferitele domenii ale cunoașterii, artelor vizuale, muzicii sau sportului.

Scopul lor este de a le oferi tinerilor care au rezultate deosebite și aptitudini speciale șansa de a-și valorifica pe deplin talentul într-un liceu care oferă premisele pentru dezvoltarea abilităților individuale ale fiecărui elev.

Elevii care au obținut peste 9.50 media la evaluarea națională vor fi admiși la liceu fără nici un alt examen suplimentar și vor beneficia de bursă de excelenţă (bursă de studiu integrală).

De asemenea, în funcţie de media de la evaluarea naţională şi pe baza unui portofoliu cu recomandări şi alte documente care să ateste competenţe deosebite în diverse domenii, pot fi acordate burse de merit, care constau în reducerea taxei de studiu cu un procent care variază între 25% și 50%
 

Contact us

  • Grădinița: 031 425 05 62, gradinita@genesis.ro
  • Liceu: 031 425 05 63, liceu@genesis.ro
  • Comunicare & PR: comunicare@genesis.ro
Genesis Collegiate Șoseaua Străulești 89A, sector 1, București
Design & Development by Centriqa Marketing Bureau
© Copyright Genesis Collegiate Campus 2019.